Ekofarma ARIS v Karibiku, Dominikánská republika

farmaření jako způsob života aneb noví čeští "vidláci" v Karibiku

Rodinná (eko)farma ARIS v Dominikánské republice

Velký sen o nezávislosti jsme si začali plnit tím, že jsme si koupili krásnou farmu v kopcích nad městečkem Rio San Juan na severním pobřeží Dominikánské republiky. 

Náš příběh v Dominikánské republice se začal psát přesně před sedmi lety, kdy jsme se s malými dětmi odstěhovali do neznáma. Naše první podnikání bylo pořádání tzv. dovolené bez cestovky pro Čechy a Slováky s ubytováním a veškerým servisem pro ně v naší rodinné vile. Zní to báječně a taky to tak bylo. Naši hosté tento způsob dovolené milovali, ale pro 3 letech už toho bylo na nás dost a bylo na čase se posunout dál. A navíc do toho všeho přišel Covid.

Doba Covidu mnoha lidem otevřela oči a myslím si, že byla pro nás všechny obrovskou výstrahou, že co jsme si mysleli, že se nemůže v dnešní době stát, tak se ze dne na den stalo a bylo to šílené. Mé drahé polovičce v té době tak trochu přeskočilo a rozhodl se, že bychom jako rodina měli zůstat co nejvíce nezávislí na okolním světě. Proto jsme se odhodlali k velkému kroku a po dlouhém hledání objevili nádherný kus země.

,,Viděli jsem na vlastní oči, jak mohou „zlaté české ručičky“ již od  semínky rostlinky za poměrně krátkou dobu přeměnit neúrodnou půdu ve vzkvétající zahradu plnou výtečných plodů. A přesně to bychom chtěli přinést do naší farmy. Zároveň tím ozdravit celý přírodní systém a žít zde v symbióze s místní krajinou i obyvateli.“

To by bylo, aby tu šlo všechno jako po másle. Cesta za naším snem byla trochu komplikovanější, ale po úmorných dvou letech jsme se konečně před 2 měsíci stali šťastnými majiteli úchvatných téměř půl milionů metrů čtverečních velké farmy, s úrodnou půdou pro pěstování i rozsáhlými pastvinami pro dobytek a to vše s krásnou řekou jen pár kilometrů od nádherných pláží. A zde také začínáme s naším novým projektem, farmou Aris

Naše moto: „Jde o to žít zdravě a nezávisle, inspirovat lidi, vzdělávat je a ukazovat jim, jak žít v souladu s přírodou, aby produkovali zdravé potraviny udržitelně.“

Naším cílem je hlavně soběstačnost, užívat si zeleniny ze své zahrady, jíst vlastní tropické ovoce, čerstvá vejce, dobré maso, mít vlastní včelí med… Zkrátka se úspěšně snažit o zužitkování všeho, co nám tato krásná krajina nabízí.

Pro naši rodinu je farma příliš velká a tak nás napadla myšlenka oslovit stejně smýšlející lidi a nabídnout jim jedinečnou možnost vlastnit zdarma malou část farmy na bydlení a hospodaření.

Pokud vás naše nabídka zaujala, neváhejte se nám ozvat přes Whatsapp.

Jana +1 829 941 8372 (+420 724 142492)

Tomáš +1 849 804 5189

Těšíme se na Vás!

Někteří z nás jsou závislí na čokoládě, jiní na kávě. Mnozí si rádi pochutnáme na banánech, mangu nebo milují džusy z marakuji, papáji a jiného tropického ovoce. Tohle všechno jsou plodiny, které se pěstují v Dominikánské republice a které mohou být běžnou součástí vašeho každodenního jídelníčku.
farma v Dominikánské republice

cherry rajčata

farma v Dominikánské republice

vodní meloun

farma v Dominikánské republice

lilek

farma v Dominikánské republice

feferonky

farma v Dominikánské republice

ananas

farma v Dominikánské republice

kakao

Hledáme někoho pracovitého a samostatného, který se svým know-how a pílí zasadí o rozkvět farmy, ne někoho, kdo si postaví stan, vypěstuje pět kytek trávy a zbytek roku prohulí na břehu řeky 😅.