Výlety

Výlety v Dominikánské republice

Ubytování v soukromí villa ARIS, Výlety v Dominikánské republice ARIS TOURS
Výlety v Dominikánské republice ARIS TOURS
Výlety v Dominikánské republice ARIS TOURS

Jsme místní cestovní agentura ARIS TOURS, která pořádá poznávací výlety pro Čechy a Slováky, kteří se rozhodli navštívit Dominikánskou republiku. Celá země je velice krásná a také dost velká. My jsme tu pro Vás na severním pobřeží v oblasti Puerto Plata. Jsme pohodová český pár se malými dětmi, kteří Vám chtějí ukázat hezká místa od Punta Rucia až na poloostrov Samaná. K přepravě máme osobní automobily pro 12 osob a vždy s Vámi pojede jeden z nás dvou a budeme Vaším parťákem, ale také průvodcem v češtině na cestách. Pokud se nás sejde na výlet víc, není problém objednat autobus a bude ještě více legrace.

Vydejte se s námi poznat nové věci, navštívit krásná místa, zažít dobrodružství i navázat nová přátelství. Těšíme se na Vás!

Sledujte i naše stránky na Facebooku, kde jsou aktuální fotografie z našich cest: Dominikánská republika – ubytování v soukromí

Nabídka výletů:

Paradise Island

Paradise Island, Výlety v Dominikánské republice ARIS TOURS
Výlety v Dominikánské republice Aros Tours, Villa Aris
Paradise Island, Výlety v Dominikánské republice ARIS TOURS

Výlet na Paradise Island – Cayo Arena

Výlet na Cayo Arena, je pohodový výlet pro každého a všech věkových kategorií. Cayo Arena je malý ostrůvek Island Paradise uprostřed moře, který nikdy nemá úplně stejný tvar a velikost,a na kterém stojí několik domorodých stánků, kde si ve stínu můžete vychutnat svůj drink. Ostrůvek tvoří bílý jemný písek a obklopuje ho nádherná tyrkysová průzračná voda s mnoha rybičkami…nooo taková romantika v ráji, tedy pokud nenarazíme na davy turistů.

Cesta ze Sosúa do rybářské vesnice Punta Rucia trvá přibližně 2 hodiny. Z místního rybářského přístavu se vyplouvá motorovým člunem na tento krásný ostrůvek, který nabízí možnost odpočinku, posezení u drinku, osvěžující koupání nebo šnorchlování s pozorováním pestrého podmořského života. Cestou zpět na pevninu nás svezou přes porosty mangrovníků, ve kterých by měli žít mořské krávy- kapustňák, místní jim říkají Manatí, ale je to spíše rarita a menší zázrak je vidět. V Punta Rucia nás pak čeká týtečný oběd podávaný formou bufetu. Pokud by Vás po cestě zajímaly i jiné věci, určitě není problém se někde zastavit, podívat či harmonogram trochu pozměnit. Jsme tu jen pro Vás a výlet je ve Vaší režii.

Město Puerto Plata

puerto
Puerto Plata, Výlety v Dominikánské republice ARIS TOURS
puerto1

Výlet do města Puerto Plata

Tento výlet je zaměřený na poznaní hlavního města provincie Puerto Plata a vlastně největšího města severního pobřeží. Ze Sosúa se jede půl hodiny a první zastávka je na lanovce, které se tu říká “Teleférico“ a je místním unikátem, protože je jediná v Karibiku. Lanovku je potřeba navštívit v dopoledních hodinách než ji pokryje mrak. Z výstupný stanice, z vrcholu hory Pico de Isabele de Torres, je totiž nádherný výhled na celé město a přístav. Nachází se zde botanická zahrada s malou replikou sochy Krista Spasitele v Rio de Janeiru. Botanická zahrada nabízí krásnou procházku lesními cestami v pralesním porostu, kde uvidíte unikátní rostliny typické jen pro Dominikánskou republiku. Určitě ve vašich fotkách z dovolené nesmí chybět Vaše fotografie s Kristem v pózách, který prostě musíte mít a které Vám mile rádi ukážeme a také Vás vyfotíme. Po absolvování lanovky je v plánu prohlídka města a přístavu Puerto Plata s historickým náměstí Plaza Independence a přístavní pevností Fortaleza San Felipe, nejstarší památkou z 16. století. Ve městě si dáme oběd v místní jídelně, navštívíme muzeum jantaru a národního kamene LARIMARU. Zde také budete mít možnost ochutnat pravý dominikánský doutník, s ukázkou ručního balení a MAMAJUANA, což je výtečný místní likér. Cestou zpět vás čeká sladká tečka na konec v podobě továrny na pravou dominikánskou čokoládu samozřejmě s ochutnávkou.

Laguna DUDU, objevení krásného vodopádu a pláž Arroyo Salado

Laguna Dudu, Výlety v Dominikánské republice ARIS TOURS
Laguna Dudu Výlety v Dominikánské republice ARIS TOURS
Arroyo Salado, Dominikánská republika

Výlet na lagunu DUDU, objevení krásného vodopádu a pláž Arroyo Salado

Hlavním cílem tohoto výletu je laguna DUDU, která je považována za jeden ze skrytých klenotů severního pobřeží Dominikánské republiky. Laguna Dudu se nachází v blízkosti města Cabrera, které je přibližně hodinu a půl ze Sosúa a Cabarete. Je to opravdový přírodní klenot, který se skládá ze dvou sladkovodních jezírek a jeskynního systému s několika tunely, z nichž největší má délku 150 metrů. Není tedy divu, že toto místo láká zejména tzv. speleopotápěče, tedy ty co milují ponory v jeskyních.  Podvodní exkurze trvá zhruba 45 minut, ale k jejímu absolvování je nutný potápěčský certifikát nebo doprovod odborně vyškoleného personálu. Pokud se nechcete potápět, vyzkoušejte zipline – adrenalinové seskoky do vody z lan zavěšených na stromech (25 posos), nebo jen můžete relaxovat v osvěžující tyrkysové vodě či v lázních Pozo de los Caballos, které těsně sousedí s lagunou. Cestou na lagunu ale ještě objevíme krásný vodopád uprostřed lesa, který je zde místní přírodní památkou a velkou chloubou tamní vesnice. Je to také místo, kam se chodí koupat místní a kluci z okolí, kteří před turisty moc rádi předvádějí všelijaké akrobatické skoky z vodopádu.  Zbytek dne strávíme na kouzelné pláži Arroyo Salado, kterou lemuje úchvatný palmový háj s ústím řeky do oceánu.  Dáme si oběd a je už jen na Vás jak si toho skvělé místo užijete. Arroyo Salado je krásným místem k odpočinku, koupání i procházkám po pláži.

27 vodopádů Damajugua

Vodopády Damajagua, Výlety v Dominikánské republice ARIS TOURS
Vodopády Damajagua, výlety v Dominikánské republice
Vodopády Damajagua, Výlety v Dominikánské republice ARIS TOURS

Výlet na vodopády Damajagua

Výlet na vodopády Damajagua je skutečně netradičním zážitkem na severním pobřeží. Damajagua je přírodní rezervací uprostřed tropického pralesa nedaleko Puerto Plata. Jedná se o unikátní systém 27 vodopádů, ze kterých se dá skákat, sjíždět nebo slézat do studených lagun. Výlet je vhodný pro plavce od 12 let. Každý účastník si vybírá dle své fyzické zdatnosti ze 3 variant cesty. Na výběr je zdolání 7, 12 nebo všech 27 vodopádů, které jsou dostupné jen podle aktuálního stavu vody. Vstup do rezervace je povolen pouze za doprovodu zkušeného průvodce, který je součástí vstupného, stejně jako zapůjčení helmy a záchranné vesty. Na cestu je možné se vydat pouze v uzavřené obuvi, nejlepší jsou boty do vody, ale určitě můžete jít i v „normálních teniskách“. Přijeli jste jenom v žabkách? Nevadí! „Super“ botky vám tu za malý poplatek zapůjčí. A teď už jen kamery a foťáky do vody a vyrážíme! Dobrodružství začíná poté, co vystoupáte cca 40 minut dlouhou cestou k poslednímu vodopádu, odkud se naskýtá úžasný pohled na deštný prales a okolní horské scenérie. Pak už si jen budete užívat proplouvání průzračnou řekou, vzrušující skoky do vody a plavání pod vodními stěnami. Ve strmějších úsecích vám pomohou průvodci, kteří vám současně vysvětlí jak po vodopádech sjíždět jako na tobogánu. Není se vůbec čeho bát a největší seskoky se dají obejít a slézt po žebříku. My chodíme variantu 12 vodopádů. Po zdolání všech adrenalinových a osvěžujících nástrah následuje sprcha, odpočinek a dle dohody oběd.  Podle aktuální situace a Vašich přání je možnost v odpoledních hodinách navštívit po cestě zpět ještě některá zajímá místa města Puerto Plata.

Nové dobrodružství Damajagua - zipline a skákání do vodopádů

DCIM100GOPROGOPR1168.JPG
VideoCapture_20210802-210417
, Dominikánská republika
VideoCapture_20210802-203700

Nové dobrodružství Damajagua – zipline + skákání do vodopádů

Vodopády Damajagua teď nabízejí nové dobrodružství v místní krásné přírodě. Po 30 minutách chůze lesem dorazíte k prvnímu stanovišti zip line, kde dostanete veškeré instrukce a vybavení. Tady to všechno začíná. Čeká vás celkem 5 zastávek, lanové mosty a super jízda mezi korunami stromů. Toto dobrodružství pokračuje zdoláním 7 vodopádů, skákání do osvěžujících vod i přírodních skluzavek. Vhodné už pro děti od 7 let, takže skvělá zábava pro celou rodinu.

Pláže Rio San Juan

Výlet na pláže Rio San Juan

Město Rio San Juan leží přibližně hodinu cesty od Sosúa. Tento výlet je za pohodovou a klidnou pláží Playa Caleton, která je ideálním místem pro odpočinek, koupání a šnorchlování a zároveň jedna z pláží, která není přecpaná turisty a kterou si určitě zamilujete. Z pláže je možnost udělat si moc pěkný výlet lodí na lagunu Gri Gri (od 6 osob), která je přírodním křišťálovým a osvěžujícím bazénem. Cestou si užijete pohled na krásy místní přírody, cesta totiž vede kanálem tvořeným hustým porostem mangrovníků a přírodní jeskyní. Po vykoupání se vrátíme zpět na pláž Caleton a poobědváme přímo na pláži ve stínu stromů.  V rámci tohoto výletu Vám ještě ukážeme další krásné pláže severního pobřeží Dominikánské republiky, kterými jsou  Playa Grande a její sesterská pláž Playa Preciosa. Při cestě domů navštívíme ve městě Rio San Juan místní obchod se šperky z jantaru a larimaru přímo od výrobce a tedy za výhodné ceny.

Poloostrov Samaná

Playa Fronton, Výlety v Dominikánské republice ARIS TOURS
Velryby na Samaná, Výlety v Dominikánské republice ARIS TOURS
Cayo Levantado, Výlety v Dominikánské republice ARIS TOURS

Výlet na poloostrov Samaná

Za perlu Karibiku a jeden z nejkrásnějších krajů Dominikánské republiky, je právem považován právě poloostrov Samaná vybíhající ze severovýchodního cípu ostrova. Samaná je jedna z nejzachovalejších a tudíž i nejkrásnějších oblastí Dominikánské republiky. Mnozí poloostrov nazývají ukrytým rájem a také my jsme se do něj po první návštěvě hned zamilovali.

Poloostrov Samaná je unikátním místem, kde se nachází oblast hor s vodopády, jedinečný národní park na moři s jeskynními malbami indiánů Tainů a hlavně nádherné nedotčené pláže, kam se lze dostat pouze lodí . Samaná je proslulým místem, odkud je možné podnikat lodní výpravy za pozorováním velryb keporkaků. V období od ledna do dubna připlouvá až tisíce velryb do zátoky k poloostrovu z oblasti Grónska, aby zde vyvedli mladé a spářili se. Pozorování velryb je úžasnou podívanou, která se stala velkou turistickou atrakcí. Pokud navštívíte Samaná v době výskytu velryb i vy se na toto dobrodružství s námi můžete vydat.

Cesta sem je však trochu náročnější a trvá 3 hodiny. Abychom zvládli navštívit co nejvíce klenotů tohoto místa, je potřeba se vydat na cestu hned v ranních hodinách. V jeden den a pohodovém tempu bohužel není možné zvládnout úplně všechno, dá se tedy jet na jednodenní výlet na poloostrov Samaná, kde jsme pro vás připravili možné reálné varianty míst, které lze za jeden den navštívit a nebo se vydat na dvoudenní výlet, během něhož se vám budeme snažit ukázat všechny krásy tohoto poloostrova. Kombinace navštívených míst je po domluvě samozřejmě možná a harmonogram svého výletu si můžete nakombinovat a vytvořit podle sebe.

1.  Jednodenní výlet na poloostrov Samaná

Možné varianty jednodenního výletu na poloostrov Samaná:

1. Ostrov Cayo Levantado + vodopád El Limón

Návštěva nedalekého ostrova Cayo Levantado, který vyniká krásnou bílou pláží.  Ostrůvek se proslavil natáčením reklamy na oblíbený karibský rum Bacardi, proto se mu také přezdívá ostrov Bacardi. Z ostrova se v případě zájmu vyplouvá lodí za velrybami do otevřeného moře.

Dále kde navštívíme vodopád El Limón. Před cestou se posilníme výtečným obědem pravé dominikánské kuchyně, jelikož dál už se autem nedostaneme, ale musíte se přesunout na koňský hřbet a vydat se na 20 minutovou výpravu lesem. Cesta k vodopádu El Limón se stane stejně nezapomenutelná jako pohled na vodopád samotný. Vodopád El Limón  patří k Národním památkám Dominikánské republiky a voda tu padá z výšky přes 50 metrů. Oblíbenou zábavou místní mládeže je skákat ze skály do jezírka pod vodními kaskádami. I vy se zde můžete vykoupat po náročné cestě a pokud budete mít štěstí, tak si některého z mladých odvážlivců můžete natočit.

park
cestavodopad

2. Ostrov Cayo Levantado + národní park Los Haitises

Samaná je ideálním místem pro výlety, kde lze skloubit odpočinek s poznáním a skvělým dobrodružstvím.

A nezapomenutelnou podívanou zažijete při výletu lodí do národního parku Los Haitises, který je domovem množství ptactva, je tu až 110 druhů a některé typické jen pro tuto oblast. Los Haises je také domovem mořských želv, netopýrů a hroznýšů, ale nejvíce je tu pelikánů a kondorů. Národní park je tvořen několika ostrůvky, mangrovovým porostem a velkým množstvím vápencových jeskyní, které zde navštívíte a kde můžete vidět nástěnné malby původních obyvatel indiánů Tainů. Je to nádherným místem, který si propůjčili pro svůj film Jurský park i hollywoodští tvůrci .

Další část dne strávíme na nedaleký ostrově Cayo Levantado s pláží s bílým pískem s možností se vykoupat, relaxovat nebo si dát některý z lahodných drinků z místního rumu. V případě zájmů je zde možnost se vydat na pozorování velryb. Oběd je možné si dát přímo na ostrově nebo se ještě přesunout do oblasti Las Terrenas a před návratem poznat i tuto část poloostrova.

park2
park3
pozorování velryb na Samaná
playa Madama Dominikánská republika Villa Aris

3. Cayo Levantado + Las Galeras (playa Frontón a playa Madama)

První část dne se vydáme lodí na nedaleký ostrov Cayo Levantado, kterému tu všichni říkají Bacardi ostrov. Tento ostrov je z jedné části soukromý a patří místnímu hotelu. Druhá polovina ostrova je veřejné pro turisty, kteří tu mají možnost si užít pohodově strávený čas na bílé písečné pláži s lehátky a výborným drinkem. Z ostrova se v případě zájmu vyplouvá za pozorováním velryb.

Kolem poledne se vrátíme zpět na pevninu, dáme si typický dominikánský oběd v některé z místních jídelen a přejedeme autem do oblasti Las Galeras, odkud vyplujeme motorovou lodí na krásné nedotčené pláže, které jsou unikátní tím, že se na ně nelze dostat pěšky, ale pouze s lodí. Navštívíme pláže playa Frontón a playa Madama.

Cestou zpět je možnost se zastavit také na plážích v oblasti Las Terrenas.

4. Las Galeras (playa Rincon, playa Frontón, playa Madama)

Na nejvýchodnějším cípu poloostrova Samaná se nachází oblast Las Galeras, která ukrývá mnoho krásných pláží jakou je např. Playa Rincon.

Přímo v Las Galeras si užijeme výtečnou dominikánskou kuchyni v podobě oběda od místních obyvatel a vydáme se lodí na jedny z nejkrásnějších pláží této oblasti a to pláže playa Frontón, což je dlouhá písečná pláž lemována palmami a ohraničená skálami a playa Madama, která je malou překrásnou pláží v palmovém hájí se zátokou s průzračnou vodou. I během návštěvy těchto dvou pláží je možnost pozorování velryb.

Cestou zpět se můžeme zastavit a podívat se ještě na pláže v oblasti Las Terrenas.

Playa Fronton Dominikánská republika Aris Tours
Playa Fronton, Samaná, Dominikánská republika

2. Dvoudenní výlet na poloostrov Samaná

  • Tento výlet je vlastně kombinace variant jednodenních výletů s ubytováním LOW-COST 😊
  • den se jede na ostrov Cayo Levantado (s možností pozorování velryb) s návštěvou národního parku Los Haitises nebo putováním na vodopád El Limón + ubytování a návštěvou večerní Samaná s místními bary a diskotékami
  • den návštěva oblasti Las Galeras, playa Rincón, oběd, přesun lodí na nedotčené pláže playa Frontón a Madama, pláže Las Terrenas

Cena zahrnuje dopravu autem, českého průvodce, přepravu lodí, 2x oběd a krásné zážitky.

V době od konce ledna do začátku dubna, lze připojit pozorování velryb (+ 25 USD osoba)

Pozorování velryb na poloostrově Samaná

whale
samana2

Další aktivity na Vaše možné výlety najdete zde>>

potápění a šnorchlování

Potápění a šnorchlování

Ocean world Puerto Plata

Ocean World Adventure Park

mořský rybolov a šnorchlování

Plavba s mořským rybolovem

Panoramatický let

Panoramatický let

Určitě jsme tímto nevyčerpali veškeré možnosti zábavy na severním pobřeží Dominikánské republiky. Každý si tu najde pro sebe to nejlepší! Je tu spousta dalších aktivit jako je surfování, standup paddleboarding , jóga na suchu i na moři, cvičení, běhání po pláži,procházky po pobřeží, masáže, kosmetika ….

A samozřejmě tu jsou i restaurace, bary, diskotéky a veselý noční život na plážích.