Vstupní formality a předpisy do Dominikánské republiky

Co je potřeba před dovolenou v Dominikánské republice

Cestovní doklady do Dominikánské republiky

Při cestování do Dominikánské republiky potřebujete platný cestovní pas. Platnost pasu musí být ještě minimálně dalších 6 měsíců od návratu.

Vízová povinnost v Dominikánské republice

Občané České republiky mají bezvízový vstup do Dominikánské republiky. Až po dobu 30 dnů mohou pobývat jako turisté v Dominikánské republice na turistickou kartu (Tarjeta de Turismo), která je od dubna 2018 součástí letenky do Dominikánské republiky. V případě delšího pobytu je třeba zakoupit prodloužení až do doby 90 dnů. ČR zastupuje velvyslanectví v Mexiku a honorární konzulát v Santo Domingu. Nejaktuálnější informace naleznete na: www.mzv.cz

Honorární konzulát Santo Domingo, Dominikánská republika

Consulado Honorario de la Republica Checa – Calle J. Armando Rodrigez,
Esq. Av. Bolivar, Edificio Prodovisa, Apto. 2-A-1, La Esperilla,
Santo Domingo, Dominican Republic
 Tel.: 001809/7323767 / 6839547 – Fax: 001809/7325893 – Email: jrbrea@aacr.net

Celní předpisy Dominikánské republiky

Je přísně zakázáno vyvážet korály a jiné věci vylovené z moře!
Je možné vyvézt 200 kusů cigaret nebo 50 kusů doutníků, 1 litr na osobu alkoholu více jak s 22%, nebo 2 litry s nižším obsahem alkoholu, 0,5 kg kávy a jiné zboží v maximální hodnotě 6000 Kč. Měnit peníze je třeba pouze v komerčních bankách či certifikovaných směnárnách. Při odjezdu ze země není možné mít u sebe hotovost přesahující 10.000 USD, či ekvivalentní sumu v jiné měně. . Místní peníze, dominikánské peso, je zakázané vyvážet ze země.

Mezinárodní řidičský průkaz v Dominikánské republice

Mezinárodní řidičský průkaz České republiky je doplňkovým dokladem k národnímu řidičskému průkazu, který potřebujete pro řízení motorového vozidla v Dominikánské republice spolu s platným řidičským průkazem a cestovním pasem. Mezinárodní řidičský průkaz vydává obecní úřad za správní poplatek  50kč a má platnost 1 rok od data vydání.

Doporučená očkování do Dominikánské republiky

  • V Dominikánské republice není nutné mít žádná speciální očkování!!!
  • V některých oblastech Dominikánské republiky je zvýšené riziko malárie, nezapomeňte proto na ochranné prostředky proti komárům (zejména spreje s vysokým obsahem DEETu), po setmění noste dlouhé rukávy a nohavice a zkonzultujte se svým lékařem užívání antimalarik.
  • Z malárie nemusíte mít strach v Santo Domingu, Santiagu, Puerto Plata a přímořských letoviscích. 
Statní symbol - vlajka Dominikánské republiky
co je potřeba do Dominikánské republiky? Pas, foťák a sluneční brýle
cestovní doklady do Dominikánské republiky