Residencia ARIS, apartmány v Dominikánské republice

Residencia ARIS

Krásné apartmány na prodej v Dominikánské republice

Neváhejte investovat do svých snů a staňte se i vy majitelem apartmánu v Residencia Aris – československé rezidenci, která bude prázdninovým sídlem Vaší rodiny a přátel a doufejme také Vaším druhým domovem v ráji!

residencia Aris, apartmány v Dominikánské republice
dominikásnká republika, Puerto Plata, apartmány Aris
Encuentro, residencia Aris, Češi v Dominikánské republice
residencia Aris, apartmány v Dominikánské republice
Co je Residencia Aris

Residencia Aris je nový projekt a zároveň náš sen. Zrealizovat tento velký plán už však nebylo v našich silách, a tak se k nám připojil a na celé realizaci se podílí Jirka Šik, který se stal nejen naším kamarádem, ale je nedílnou součástí „rodiny ARIS“. Našim společným cílem je vytvořit československou rezidenci a místo kam se budou všichni rádi vracet jako mezi své přátelé a „domů“. Budeme šťastni, pokud i pro Vás se stane Residence Aris oblíbeným prázdninovým sídlem nebo nejlépe Vaším druhým domovem v ráji.

Lokace

Celý komplex apartmánů se nachází v klidné a přitom jedné z nejoblíbenější částí na severním pobřeží Dominikánské republiky. V blízkosti jsou nejen krásné pláže, ale také skvělé spoty na vodní sporty, díky kterým je tato oblast proslulá na celém světě. Není mnoho míst, kde se dá během jednoho dne a v okruhu pouhých pár kilometrů šnorchlovat, plavat v klidné hladině, surfovat i prohánět se s větrem při kitesurfingu. Právě tento fakt láká lidi, převážně z amerického kontinentu, jak k dovolené, tak i k trvalému bydlení v této oblasti Dominikánské republiky.

Rezidence se nachází u pláže Encuentro, mezi městy Sosúa a Cabarete. V okolí jsou jednak malé obchody, ale také velké supermarkety, restaurace s lokální i mezinárodní kuchyní a samozřejmě mnoho barů. Nechybí ani nabídka international school a samozřejmě lékařská péče. A to vše jen 20 minut z mezinárodního letiště Puerto Plata.

residencia ARIS, apartmány v Dominikánské republice
residencia ARIS, apartmány v Dominikánské republice
residencia ARIS, apartmány v Dominikánské republice
Co nabízíme

Nabízíme krásné dvouložnicové apartmány v novém komplexu s tropickou zahradou, bazénem a venkovním barem. V celém domě je celkem 23 jednotek. 10 studií v přízemí bude sloužit i nadále k krátkodobému ubytování pro dovolenou u nás, tedy ve stejném stylu jako doposud provozujeme Villu Aris s veškerým servisem i nabídkou poznávacích výletů.

Na prodej máme v nabídce 11 apartmánů ve 2. a 3. patře domu. Všechny apartmány jsou vybaveny prostornou kuchyní, které je spojená s jídelní častí i obývacím pokojem. Dále jsou zde 2 ložnice a koupelna se sprchovým koutem. Každý apartmán má samozřejmě krásný výhled na moře, terasu, parkovací stání a sklep.

Všechny apartmány budou vlastnit pouze lidé z ČR a SR, takže budete sice v Karibiku, ale sousedi budou všechno „čechoslováci“ 😉.

A tohle všechno tu na Vás čeká…sledujte video a zasněte se!

Residencia Aris, apartmány v Dominikánské republice

A teď to nejdůležitější = EKONOMIKA
– cena apartmánu je USD (americký dolar) a platí do ledna 2021 nebo do prodaných prvních pěti apartmánů, následně dojde ke zdražení o 15.000 USD
  dále nutno zmínit, že cena je platná v případě, že klient složí peníze max. na dvě části = půlka do konce ledna 2021 a půlka do konce dubna 2021
– předání konec červen 2021
– součástí ceny je kuchyňská linka bez spotřebičů, podlahy, koupelna a toalety, v případě rychlého jednaní k diskuzi i klimatizace
– všechny apartmány mají balkón s výhledem na moře
– v ceně každého apartmánu je zahrnuté také parkovací stání a sklep o rozměrech 7 m2
– možnost objednat a nechat si vybavit apartmán včetně nábytku
– k ceně je potřeba připočítat:
* poplatky: 1.400 USD (kupní smlouva, zápis do katastru nemovitostí, daň z převodu)
* apartmán lze koupit jako fyzická osoba – kupující hradí daň z nabití nemovitosti v DR 3% z kupní ceny,
* apartmán lze koupit jako právnická osoba (podobné jako naše s.r.o.) – kupující hradí daň každý rok 1% z hodnoty nemovitosti
* poplatek za založení právnické osoby v DR je 1.000 USD – řešíme u právníka v místě,
* majitel apartmánu hradí za správu nemovitosti na účet správce měsíční poplatek 150 USD tzv. mantenimiento (obsahuje security v celém areálu, zahradník, údržba bazénu, spol. elektřina v domě a v celém areálu, úklid veřejných a společných prostor), to vše na základě smlouvy o správě apartmánu (smlouva o správě bude k dispozici společně s návrhem kupní smlouvy)
* vedlejší poplatky majitele apartmánu: voda cca 8 USD/měsíc, elektrika dle vlastní spotřeby, svoz komunálního odpadu 8 USD/měsíc, plyn 30 USD/6 měsíců, náklady na provoz záložního generátoru elektrické energie
* majitel apartmánu 1x ročně obdrží od správce vyúčtování/rozpočet na případné opravy na domě/pozemku, které jsou třeba udělat (nátěr a údržba domu nebo bazénu, opravy ve společných prostorách, vedení účetnictví, atd.),
* apartmán je připravený k převzetí kupujícím tak, že je vybavený kuchyňskou linkou bez spotřebičů – ostatní nábytek a zařízení apartmánu je možné správcem zajistit dle vašich představ a požadavků

* Správce budovy nabízí služby: pronájem apartmánu, úklid vč. praní ložního prádla a ručníků, odstranění závad či poruch v apartmánech a v celém areálu,   servis a provoz webových stránek pro reklamu a objednávky klientů.

Provoz
Příjem = 2.000 USD měsíčně při 25 USD za lůžko na noc x 20 dní obsazených v měsíci
Náklad = – 15% za správu (průměr 10 a 20%) – 150 dolarů do společné kasy na opravy = fond oprav (sekání trávy, security, spol. elektřina, bazén apod.)
Příjem = 1.550 USD měsíčně = 18.600 USD ročně
!! 8,1 roku návratnost bez započtení rostoucích cen!! V okolí se za stejné ceny prodávají 50 metrové apartmány na horších místech + ceny rostou v průměru o 10% ročně v současné době a lokalitě!!!
 
 

Potřebujete s námi doplnit některé detaily? Zajímají Vás ještě nějaké informace? Máte zájem o apartmán a chcete se domluvit?

Neváhejte se nám ozvat!

Jiří Šik

+420 774 455 466 (české číslo)

+1 809 857 2726 (dom.číslo – pouze Whatsapp)

Tomáš Aranyossy

+1 849 804 5189 (pouze Whatsapp)

Těšíme se na Vás!

Lokace Residencia Aris