Dominikánská republika je oblíbenou destinací pro turisty, zahraniční penzisty i investory

Důchod nebo investice v Karibiku – Dominikánská republika

Dominikánská republika je jednou z nejoblíbenějších exotických destinací nejen mezi turisty, ale i pro zahraniční penzisty a investory. Dominikánská republika se umístila na žebříčku pěti nejlépe hodnocených míst, ve kterých se zohledňují vedle ekonomických faktorů také bezpečnost, klima a vztah místních obyvatel k přistěhovalcům z cizích států.

Dominikánská republika je rozvojovou zemí, která patří mezi bezpečné destinace se stabilní vládou a rychle rostoucí ekonomikou. Tento karibský ostrov je navíc dobře cenově dostupný a nabízí i zajímavé daňové pobídky. Nízké náklady na život, nízké ceny pronájmů, celková kvalita služeb a rozvinutá infrastruktura jsou hlavními důvody, proč právě zde hledat investiční příležitosti nebo se sem v penzi přestěhovat.

Nízké životní náklady

Podle statistiky jednoho amerického časopisu je možné pohodlně žít v Dominikánské republice s rozpočtem už od 500 USD na měsíc. Dominikánská vláda je navíc velmi vstřícná k zahraničním penzistům. Celý proces nákupu nemovitosti je díky příznivým investičním pobídkám poměrně snadný. Je potřeba se jen prokázat dokladem, že máte dostatečný důchodový příjem a pak už jen stačí koupit si apartmán s výhledem na moře nebo domeček svých snů. V průměru přibližně za 100 tisíc amerických dolarů si v Dominikánské republice můžete pořídit svůj nový karibský domov.

A kde se penzistům žije nejlépe? Turisticky nejznámější Punta Cana je spolu s La Romana považována za nejdražší letoviska ostrova. Nejlépe rozvinuté služby a zázemí pro penzisty nabízí severní pobřeží Dominikánské republiky, konkrétně města Puerto Plata, Sosúa a Cabarete. Mnoho penzistů z Evropy pak našlo svůj domov na poloostrově Samaná na severovýchodě země.

Především oblíbené je město Las Terrenas na poloostrově Samaná, kde žije početná francouzská a italská komunita. Tato oblast je oblíbená pro své bílé písečné pláže v kombinaci s koloniálními památkami, moderními nákupními centry a muzei. Panuje zde sofistikovaný životní styl, podobný evropskému, a místní obyvatelé jsou přívětiví k těmto rezidentům. Tropické pralesy, tyrkysové moře a nekonečné háje kokosových palem dělají z tohoto místa pravý karibský ráj.

Vyspělá infrastruktura

V posledních letech zaznamenává Dominikánská republika nebývalý rozvoj v oblasti infrastruktury. Jsou zde mezinárodní letiště, nové dálnice a cesty, díky kterým je cestování mezi metropolemi a jednotlivými regiony mnohem rychlejší a pohodlnější. Mezi Dominikánskou republikou a evropským i americkým kontinentem létají celoročně pravidelné letecké spoje. Právě dopravní dostupnost výrazně napomáhá snižovat každodenní životní náklady.

Přívětivé investiční příležitosti 

Pro investory je koupě nějaké nemovitosti v Dominikánské republice velice zajímavá, a to zejména z důvodu příznivých cen místních nemovitostí a nízkým nákladům na život. Příjemné klima je v Dominikánské republice po celý rok, pro Evropany nejpříjemnější na severním pobřeží, a to zejména, díky celoročním přívětivým teplotám a větru, který fouká z Atlantiku. S popularitou destinace a s ní související stoupající návštěvnost způsobují, že se vložené finance investorům rychle vrací zpět. Dominikánská vláda také nabízí zahraničním investorům či penzistům přívětivé daňové pobídky. Zahraniční podnikatelé v cestovním ruchu získají podle zákona 158-01 dominikánské vlády úlevy na daně z příjmů, z nemovitostí, DPH, na převody nemovitostí a dovozní cla. Zahraniční rezidenti navíc v Dominikánské republice neplatí žádné daně z příjmů vydělaných v zahraničí, ani z důchodů zaslaných jejich domácí bankou.

 

 

0 komentářů

Leave a Comment

Your email address will not be published.